Prezydent Bronisław Komorowski jest na czele rankingu i może liczyć na pozytywną ocenę 75 procent respondentów. To mniej o 3 punkty procentowe niż na początku roku. Deklasuje resztę polityków.

Reklama

Daleko za nim, ale na 2. miejscu jest Ewa Kopacz. Ufa jej 44 procent Polaków, mniej o 5 punktów procentowych niż w styczniu. Brak zaufania do szefowej rządu deklaruje 32 procent badanych. To wzrost o 6 punktów procentowych.

Z przedstawicieli opozycji największym zaufaniem, 42 procent pytanych, cieszy się Ryszard Kalisz. Jarosław Kaczyński z Prawa i Sprawiedliwości ma zaufanie 31 procent Polaków, ale nie ufa mu 49 procent.

ZOBACZ TAKŻE: Notowania premier Kopacz najgorsze w historii>>>

Rosną notowania kandydata PiS na prezydenta. Andrzej Duda ma 28 procent pozytywnych wskazań w rankingu ufności, 5 punktów procentowych więcej niż w styczniu. 23 procent mu nie ufa, a 23 procent go nie zna.

Najwięcej nieufności wśród Polaków wzbudzają Janusz Korwin-Mikke i Janusz Palikot. W obu przypadkach 57 procent ankietowanych deklaruje brak zaufania wobec tych polityków.

Badanie przeprowadzono od 5 do 11 lutego na liczącej 1003 osoby reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.