Wybory do Sejmu wygrałaby Platforma Obywatelska, na którą chciałoby zagłosować 31 proc. Na drugim miejscu, według sondażu Millward Brown dla "Faktów" TVN, znalazłby się PiS - na partię Jarosława Kaczyńskiego zagłosowałoby 30 proc. wyborców. SLD może liczyć na 10 proc. poparcia. Do Sejmu dostałaby się nowa partia Janusza Korwin-Mikkego - KORWiN. Pod kreską znalazłyby się za to Twój Ruch (4 proc.), Ruch Narodowy (2 proc), a stawkę zamyka Nowa Prawica, na którą zagłosowałoby 1 proc. wyborców.

Reklama

Badacze sprawdzili też, jak wyglądałaby sytuacja w wyborach prezydenckich. Z sondażu wynika, że potrwałby dwie tury. Bronisław Komorowski zdobyłby 47 proc., a Andrzej Duda mógłby liczyć na 24 proc. Magdalena Ogórek dostałaby poparcie 7 proc. wyborców, a Janusz Palikot 6 proc. Z kolei 4 proc. wyborców zagłosowałoby na Pawła Kukiza, a 3 proc. na Janusza Korwin-Mikkego. Adam Jarubas dostałby 2 proc., a stawkę zamyka Anna Grodzka, na którą głos oddałoby 1 proc. wyborców.

W drugiej turze bezkonkurencyjny okazałby się jednak urzędujący prezydent. Dostałby 59 proc. głosów. Jego kontrkandydat - Andrzej Duda - mógłby liczyć na 27 proc.

ZOBACZ TAKŻE: Ogórek jak Korwin-Mikke? Nowy sondaż CBOS>>>