Ile głosów dostanie SLD w wyborach do Sejmu i Senatu? Leszek Miller uważa, że będzie dobrze. Jeśli jednak wynik będzie niższy niż kompromitujący wynik Grzegorza Napieralskiego. Wtedy całe kierownictwo SLD powinno podać się do dymisji - mówi w Radiu ZET lider partii. Dodał jednak Monice Olejnik, że nigdzie się nie wybiera, bo wynik będzie bardzo dobry.

Reklama

Jeśli jednak chodzi o wybory prezydenckie, to nawet jeśli Magdalena Ogórek osiągnie fatalny wynik, to były premier nie poda się do dymisji. Wybory prezydenckie rządzą się swoimi prawami. To nie są wybory partyjne - zauważył. Sądzi jednak, że tak źle nie będzie, bo nawet Aleksander Kwaśniewski uznał tę kandydaturę za pomysł niebanalny, ale niosący szanse i nadzieje - zauważył.

"Nikt z Polaków nie torturował"

Miller odniósł się też do sprawy islamistów, którzy mieli być torturowani w Polsce. Komentując ostatni pomysł Rady Europy, by Polska interweniowała w obronie terrorystów w USA, uznał to stanowisko za zdumiewające. Zaapelował, by Rada Europy interweniowała w Państwie Islamskim, aby przestało podrzynać gardła, ścinać głowy, wieszać ludzi na latarniach i kamienować kobiety. To miałoby sens.

Uznał też, że nikt z Polaków nie torturował ludzi. To jest podejrzenie oparte na zeznaniach podejrzanych o morderstwa, islamskich morderców. Polski materiał dowodowy, ten, który dostarczono z Ministerstwa Spraw Zagranicznych nie został uwzględniony w Trybunale Rady Europy, co tylko pokazuje stronniczość - podsumował.

ZOBACZ TAKŻE: Miller: Ogórek nie uciekała i nie zamierza uciekać>>>