Kopacz przyznała, że nie udało się jej zmienić stylu debaty publicznej w Polsce. Stało się tak, jej zdaniem, ze względu na postawę opozycji. Szefowa rządu zarzuciła jej, że próbuje straszyć Polaków, na przykład konwencją antyprzemocową.

Reklama

Ewa Kopacz przypomniała, że w swoim expose zwróciła szczególną uwagę na kwestie bezpieczeństwa. Rząd przyjął zasadę przeznaczania dwóch procent PKB na obronność, zwiększyły się też zdolności obronne kraju.Premier podkreśliła, że szczególną uwagę przywiązuje do wspierania rodzin.

Rząd dwukrotnie zwiększył nakłady na żłobki, zmienił też zasady przyznawania zasiłków na dzieci tak, aby były bardziej korzystne. Ewa Kopacz zapowiedziała utworzenie 1200 domów dziennego pobytu dla seniorów.

Szefowa rządu zadeklarowała, że przywiązuje szczególną wagę do ulepszenia systemu podatkowego. Mają temu służyć proponowane przez rząd zmiany, prowadzące do poprawy sytuacji podatnika.

Kopacz oświadczyła, że dziś ma pracę 16 milionów Polaków. To, jak powiedziała, najwięcej od 1989 roku. Premier zadeklarowała, że będzie nadal pracować, aby obywatelom żyło się coraz lepiej.

Szefowa rządu powiedziała, że fundamentem polskiej polityki zagranicznej jest wiarygodność kraju w Unii Europejskiej i NATO. Służy temu między innymi powstrzymywanie się od radykalnych deklaracji. Premier podkreśliła, że dzięki Polsce udało się utrzymać solidarność Unii w obliczu rosyjskiej agresji przeciwko Ukrainie.

ZOBACZ TEŻ: PO odrabia straty do PiS. Wielki problem SLD. NOWY SONDAŻ>>>