Rzeczniczka resortu spraw wewnętrznych Małgorzata Woźniak powiedziała IAR, że minister Teresa Piotrowska poprosiła komendanta głównego policji o wyjaśnienia. Pani minister Teresa Piotrowska poprosiła komendanta głównego policji o wyjaśnienie informacji pojawiających się w materiałach stacji radiowej. Poczekamy na wyjaśnienia, które do ministerstwa zostaną przekazane - powiedziała Woźniak.

Reklama

Jak ustalili dziennikarze RMF FM, gdy PSL stracił władzę na Podkarpaciu, Jan Bury zadzwonił do wiceszefa policji generała Mirosława Schosslera. Sugerował mu wówczas, by ten przyjrzał się Lucjanowi Kuźniarowi, wtedy nowemu wicemarszałkowi województwa - CZYTAJ WIĘCEJ O AFERZE NA RMF FM>>>

Wicepremier, lider PSL Janusz Piechociński podkreśla, że sprawę trzeba sprawdzić. Pytany przez dziennikarzy o konsekwencje dzisiejszych informacji zaznaczył, że są odpowiednie służby, które mogą zweryfikować, czy taka rozmowa rzeczywiście się odbyła i jaki był jej przebieg.

Rzecznik komendanta głównego policji Mariusz Sokołowski w oświadczeniu przesłanym IAR podkreślił, że policja jest apolityczna i nie może włączać się w żadne działania o charakterze politycznym. Dodał, że nie może odnieść się do zarzutów bez łamania tajemnicy służbowej i prowadzonego przez prokuraturę śledztwa.

Z informacji i materiałów, którymi dysponujemy nie wynika, by zastępca komendanta głównego policji nadinsp. Mirosław Schossler przekroczył swoje uprawnienia, bądź nie dopełnił obowiązków. Opis sytuacji przedstawiony w materiale reporterów RMF zawiera spekulacje i insynuacje, które trudno komentować kontekście prowadzonego postępowania - napisał rzecznik policji.

ZOBACZ TAKŻE: Sąd: Zażalenia Burego i Rynasiewicza na przeszukania CBA są niezasadne>>>