Agencja Gazeta / Fot. Przemek Wierzchowski Agencja Gazeta
Reklama

Beata Szydło pokazała, że jest niezwykle sprawnym politykiem, o czym mogliśmy się przekonać podczas niedawnej kampanii wyborczej - zachwalał partyjną koleżankę Jacek Sasin z PiS, jeden z gości programu "Po przecinku" w TVP Info. - Dodatkowo jest naszym specjalistą od spraw gospodarczych. Oczywiście, że kierujemy się tym, czego Polacy oczekują i chcemy wyjść naprzeciw tym oczekiwaniom - zapewniał poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Joanna Mucha, była minister sportu w rządzie Donalda Tuska, jednak na temat kompetencji potencjalnej kandydatki na premiera ma zupełnie inne zdanie. Zwłaszcza, jeśli chodzi o wiedzę Beaty Szydło dotyczącą kwestii ekonomii, gospodarki i finansów.

Dla mnie największym zarzutem pod adresem pani Szydło jest to, że jest osobą bardzo mało kompetentną. Jest etnolożką, która zajmowała się w muzeum organizowaniem szopek bożonarodzeniowych. To jest osoba, która myli dług publiczny z deficytem budżetowym. To osoba, która uważa, ze do Unii Europejskiej wstąpiliśmy w 1992 albo 1993 roku. Będziemy pokazywali tę wypowiedź
- powiedziała Joanna Mucha w TVP Info.

W sobotę odbędzie się konwencja Prawa i Sprawiedliwości, na której Beata Szydło może zostać zaprezentowana jako kandydatka na premiera przyszłego rządu PiS.

Reklama