Tworzą ją w dużej mierze osoby zadłużone przez banki lub czują się poszkodowane przez instytucje finansowe.

Reklama

Program napisał Tomasz Sadlik tłumacz z Krakowa, znany do tej pory jako lider ruchu zadłużonych we frankach, którzy walczą o przewalutowanie kredytów. Znalazły
się w nim miedzy innymi propozycję: likwidacji umów śmieciowych i propozycja pensji minimalnej na poziomie 960 euro miesięcznie, 4 godziny WF tygodniowo w szkołach i obowiązkowe zajęcia z etyki, zakaz reklamy lekarstw w mediach, zakaz lichwy rozumiany w ten sposób, że banki mogą zarobić najwyżej 3% na oferowanych klientom produktach, nowe firmy zwolnione z podatków i ZUS przez 3 miesiące, emerytura po przepracowaniu 40 lat, likwidacja gimnazjów, ułatwienia w organizowaniu referendów.

Tomasz Sadlik, zaznaczał że nie będzie wspólnych list Porozumienia Ruchów Obywatelskich oraz partii Pawła Kukiza.

Paweł Kukiz do napisana programu potrzebował think tanków, czy neo-liberałów, którym zależy na utrzymaniu obecnego stanu rzeczy, ja napisałem program prosty i przejrzysty, który zwiera kilka punktów i zapraszam wszystkich do tworzenia nowej rzeczywistości, to jest podstawowa różnica między nami, a Pawłem Kukizem” - tłumaczył Tomasz Sadlik.

Na razie przedstawiciele Porozumienia Ruchów Obywatelskich zbierają podpisy poparcia pod wnioskiem o rejestracje partii. Wymaganych tysiąc podpisów chcą zebrać w ciągu najbliższych tygodni, tak aby ugrupowanie zostało zarejestrowane do 15 lipca.

ZOBACZ TAKŻE: Frankowicze na wojennej ścieżce. Każdy gra tylko na siebie>>>