Czy jeśli PiS wygra wybory, to rząd Beaty Szydło nie przyjmie uchodźców, na przyjęcie których zgodził się gabinet Ewy Kopacz? Pani redaktor. odpowiedzialność każdego rządu i przyszłego rządu Beaty Szydło będzie polegała na tym, że będzie realizowała interesy Polaków - mówił w rozmowie z Moniką Olejnik na antenie Radia ZET poseł Andrzej Jaworski z PiS. Zapewnił, że choć Polska będzie współpracować z Brukselą, to będziemy bardzo mocno i stanowczo realizowali swoje interesy.

Reklama

Jego zdaniem, obecny rząd nie gwarantuje bowiem, że w sprawie uchodźców będzie robił to, co najlepsze dla Polaków. Póki będzie rząd Ewy Kopacz, to będzie realizowana polityka niemiecka w tym zakresie, a nie polityka polska - stwierdził.

Jaworski uważa też, że większość uchodźców, to imigranci ekonomiczni, którzy chcą wprowadzać tam, gdzie mieszkają swoje prawo zwyczajowe i swoje obyczaje. Polska powinna więc przyjąć tylko chrześcijan. Nie przeraża panią, że w momencie, kiedy ci emigranci płyną do Europy, to chrześcijanie są mordowani? Czy był jakikolwiek protest w tej sprawie ze strony jakichkolwiek przedstawicieli UE? czy polskiego rządu? Czy w momencie, kiedy prześladowani są chrześcijanie na terenach zajętych przez państwo islamskie, kiedy kobiety są gwałcone, kiedy gwałcone są dzieci, nie ma żadnej reakcji - pytał dziennikarkę.