Antoni Macierewicz podczas spotkania z Polonią w Chicago powiedział, że po wygranych przez PiS wyborach dokument będzie opublikowany, bo prezydent będzie mógł uzyskać kontrasygnatę od nowego premiera.

Reklama

Poseł Jarosław Zieliński uważa, że publikację aneksu zablokował Bronisław Komorowski, który pełnił urząd prezydenta przez ostatnie pięć lat. Poseł PiS przypomniał, że wcześniej orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego nakazało korekty w aneksie a potem przerwana tragicznie prezydentura Lecha Kaczyńskiego nie mogła dokończyć tej sprawy.

Jarosław Zieliński dodał, że poza ograniczeniami wynikającymi z bezpieczeństwa państwa "to, co zgodnie z przepisami powinno być ujawnione nie ma przeszkód aby wreszcie takim się stało".

Według posła PiS nie ma nic zaskakującego, w tym, że Antoni Macierewicz poruszył teraz temat likwidacji WSI ponieważ jest to sprawa jego ważnej i rzetelnie wykonanej misji.

Reklama

Według posła Jarosława Zielińskiego w Polsce od 25 lat nie została załatwiona stała lustracja polityczna i ekonomiczna ludzi, którzy są przy władzy. Dlatego, jak powiedział poseł PiS, wciąż nie wiadomo "kto skąd przychodzi, kto jest kim i kto z kim był powiązany", co według niego dotyczy także powiązań ze współczesnymi służbami spoza Polski.