W sondażu Instytut Badań Rynkowych i Społecznych na zlecenie Onetu Nowoczesna Ryszarda Petru cieszy się blisko 30-procentowym poparciem (29,6 proc.). W porównaniu do poprzedniego notowania to ugrupowanie zyskało aż 10 punktów procentowych.

Reklama

Na drugim miejscu znajduje się Prawo i Sprawiedliwość, które pozycję lidera straciło po raz pierwszy od wielu miesięcy. Jak wynika z sondażu, na partię Jarosława Kaczyńskiego chce głosować dokładnie 27,3 proc. ankietowanych, czyli o pięć punktów procentowych mniej niż w ubiegłym miesiącu.

Plan, aby świadomość Polaków w okresie świątecznym zdominował plan 500+ czy sprawa sześciolatków nie powiódł się. Straty PiS w związku ze sporem o Trybunał Konstytucyjny okazały się być trwałe i będą trudne do odrobienia - powiedział Onetowi Marcin Duma, prezes IBRiS.

Reklama

Na PO chce głosować obecnie 16,2 proc. ankietowanych.

Wzrost zanotował Kukiz'15. Gdyby wybory miały odbyć się w najbliższą niedzielę, swój głos na tę listę oddałoby 7 proc. ankietowanych. Do Sejmu z poparciem 5,4 proc. dostałaby się jeszcze Zjednoczona Lewica.