Według nieoficjalnych informacji, Prawda został powiadomiony, że ma zakończyć swoją misję już pod koniec lutego, mimo że pierwotnie jego czteroletnia misja miała się zakończyć w połowie roku.

Minister Waszczykowski nie potwierdził tych informacji, ale przyznał, że ambasador Prawda jest wśród dyplomatów, którzy w tym roku kończą swoją kadencję. Ambasador Prawda został powiadomiony, że w tym roku kończy się jego kadencja, natomiast indywidualny zjazd będzie jeszcze ustalany bezpośrednio z nim - powiedział minister na marginesie obrad w Brukseli. W tym roku kończy się kadencja około 30 ambasadorów, zwyczajowo ambasadorowie wyjeżdżają na czteroletnią kadencję i takie informacje poszły do ambasadorów, przypominające im o tym, że w tym roku minister planuje zakończenie ich misji- dodał Witold Waszczykowski.

Minister podkreślał, że czas zjazdu ambasadorów do kraju jest ustalany indywidualnie z danym dyplomatą, z uwzględnieniem m.in. spraw rodzinnych. Zaznaczył, że nie chodzi o "odwołania na zasadzie czystki", ale o koniec kadencji.

Reklama