Bogdan Klich, szef senackiego klubu PO powiedział, że dotychczasowe wyjaśnienia składane przez przedstawiciela rządu dają podstawę do pytań o ukryte cele ustawy. Nie ma jasnych powodów, wyraźnych przesłanek, żeby tak radykalnie ograniczyć wolność w internecie, stąd wniosek o utajnienie obrad na którym chcemy zadać kilka pytań - powiedział Bogdan Klich. Z ramienia rządu w pracach nad ustawą bierze udział zastępca koordynatora służb specjalnych.

Reklama

Maciej Wąsik powiedział dziennikarzom, że nie widzi powodów dla których miałby udzielać informacji objętych klauzulą tajności. Podkreślił również, że jego zdaniem proces legislacyjny musi być jasny, klarowny i przejrzysty. Ja nie wyobrażam sobie, aby część tego procesu utajniać - dodał.

Maciej Wąsik nie zgodził się też z opinią PO, że ustawa zagraża wolności w internecie. Jego zdaniem ustawa ogranicza uprawnienia służb w stosunku do prawa, które obowiązywało prze 8 lat rządów PO. Platforma Obywatelska kłamie. To wszystko co mówią senatorowie PO, to jest cyniczna manipulacja emocjami społecznymi - powiedział zastępca koordynatora służb specjalnych.