Autentyczność protokołu zniszczenia potwierdził TVP Info rzecznik resortu obrony Bartłomiej Misiewicz. Decyzję o zniszczeniu dziennika działania podjęto 1 grudnia 2011 roku. Protokół sporządzono z polecenia szefa Centrum Zarządzania Kryzysowego w lutym 2012 roku. Dokument wystawiono 21 lutego. Natomiast ostateczne zniszczenie nastąpiło 6 dni później "poprzez rozdrobnienie mechaniczne w niszczarkach przemysłowych" w Centralnym Punkcie Niszczenia Dokumentów.

Reklama

W sumie zniszczono 400 stron kart lub dokumentów. W protokole nie pojawiają się żadne nazwiska. Wcześniej Bartłomiej Misiewicz mówił, że wie, kto odpowiada za zniszczenie informacji i meldunków, które 10 kwietnia 2010 roku trafiły do Sztabu Generalnego Wojska Polskiego.

W czwartek szef MON powołał podkomisję ds. zbadania przyczyn katastrofy smoleńskiej. Nowy organ będzie działał w ramach Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego. Antoni Macierewicz, mówiąc o powodach powołania nowej podkomisji, wskazywał m.in. na zniszczenie 400 kart informacji i meldunków z 10 kwietnia 2010 roku.

Reklama