To było znakomite wystąpienie, synteza 1050 lat dziejów Polski – również z bardzo mocnymi odniesieniami do współczesności, do wyzwań, które stoją przed Polską i całą Europą. Pokazanie drogi, jak na te wyzwania odpowiadać. Niezwykle trafione, mądre, przenikliwe wystąpienie - powiedział Jacek Sasin o orędziu prezydenta Andrzeja Dudy.

Reklama

Polityk był też pytany przez dziennikarzy o słowa prezydenta o rządach prawa, które zebrały oklaski opozycji. Jak stwierdził, opozycja szuka dziury w całym i również przy takiej okazji jak podniosła rocznica chrztu Polski, chce rozgrywać wojenkę polityczną.

W sferze deklaracji chyba wszyscy jesteśmy zgodni: trzeba prawo realizować - co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Spór, który jest wokół tej sprawy jest sporem politycznym, dotyczącym również różnych interpretacji. Wokół tego się różnimy i spieramy. Nie ma żadnej wątpliwości, że Polska jest państwem prawa i polskie prawo musi być przestrzegane. Te oklaski były oklaskami całej sali -powiedział polityk PiS.