Jarosław Kaczyński o prezydencie

Reklama

Prezes PiS w tygodniu "wSieci" o rzekomych napięciach między rządem, nim a Pałacem Prezydenckim:

Te resortowe kłopoty, które – uczciwie mówiąc – są w rządzie, muszą zostać twardą ręką przełamane. Jest sytuacja, którą ja szanuję, że prezydent chce być samodzielny. Chyba go bardzo bolą te opowieści, że może być od kogoś zależny, jego otoczenie jakoś wyjątkowo to przeżywa. Szanuję to, ale chcę by było jasne: prezydent to prezydent, ja to ja.

Jacek Kurski o Grażynie Torbickiej

Jacek Kurski zarzuciła Grażynie Torbickiej cenzurowanie rozmów:

Wczoraj znalazłem list Jerzego Zalewskiego, który napisał do mnie jako prezesa Telewizji Polskiej, że protestuje przeciw ocenzurowaniu przez redaktor Grażynę Torbicką jej studia w TVP z rozmową z nim dotyczącą „Historii Roja”. Bardzo zależało mu, żeby w tej rozmowie znalazł się jeden wątek, dwukrotnie zwracał uwagę, że przez sześć lat ten projekt był blokowany i nie mógł się przebić w Telewizji Polskiej. Pani Grażyna Torbicka tę kwestię, na której szczególnie zależało reżyserowi, wycięła. Więc jeśli mówimy o cenzurowaniu pogadanek przed filmami, to proponuję, żeby pierwszym adresatem była pani Grażyna Torbicka.

Ewa Stankiewicz o wybuchu w Tu-154M

Ewa Stankiewicz uważa, że tylko teoria o eksplozji tłumaczy to, co stało się z prezydenckim samolotem:

Reklama

Sądzę, że tupolewa "oklejono" wręcz ładunkami wybuchowymi. Istnieją techniczne możliwość i dostępność do podobnego sprzętu przynajmniej już od lat 60.

Michał Kamiński o Jarosławie Kaczyńskim

Michał Kamiński porównuje Jarosława Kaczyńskiego do słynnego misia, który nie chciał podać łapy, i mówi o Zosi Samosi:

Mamy naczelnika państwa, którego można nazywać Zosią Samosią i wszyscy się zastanawiają na kogo dzisiaj Zosia Samosia się nadąsa

Witold Waszczykowski o Jarosławie Kaczyńskim

Witold Waszczykowski o tym, czy zgadza się z opinią prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, który w wywiadzie dla tygodnika "wSieci" stwierdził, że "naprawdę nie ma w Polsce żadnych problemów z demokracją, ale są z nią problemy w Niemczech"

Jest to wypowiedź jednego z liderów partyjnych, który aktualnie nie piastuje stanowiska rządowego, w związku z tym stanowisko rządowe nie jest tam przedstawione i zawarte.

Lech Wałęsa o Andrzeju Dudzie

Lech Wałęsa wygłosił apel do prezydenta Andrzeja Dudy:

Człowieku! Dla dobra Polski poddaj się jak najszybciej! Zrezygnuj! Szkodzisz Polsce! Dlaczego nie kochasz Polski?

Zbigniew Ziobro o podwyżkach

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro napisał do pracowników sądów informując ich o przyjętej przez rząd 10-proc. podwyżce płac:

Ostatnia podwyżka płac w sądownictwie miała miejsce w 2009 roku. Teraz nadszedł czas, by to Państwu wynagrodzić.

Andrzej Rzepliński do sędziów

Prezes Trybunału Konstytucyjnego prof. Andrzej Rzepliński wystapił podczas zgromadzenia sędziów TK:

Cieszę się, że jesteśmy razem, że władza sądownicza mówi jednym głosem, że nie udało się jej podzielić. Jestem sądom polskim wdzięczny za ich postawę i mocne wsparcie, którego udzielały i udzielają TK, a którego Trybunał potrzebuje obecnie bardziej niż kiedykolwiek wcześniej.

Wiceminister edukacji o odrębnych klasach dla dzieci niepełnosprawnych

Wiceminister edukacji Teresa Wardocka uważa, że dzieci niepełnosprawne powinny się uczyć w szkołach specjalnych, a jeśli trafią do szkoły powszechnej powinny być dla nich tworzone klasy wydzielone.

To wcale nie przeczy idei edukacji włączającej, bo przecież będą się kontaktować ze zdrowymi rówieśnikami podczas przerw na korytarzach czy w świetlicy.

Paweł Kukiz o Arturze Zawiszy

W internecie opublikowano nagrania, na których słychać najprawdopodobniej Pawła Kukiza. Muzyk w bardzo ostrych słowach skrytykował na nich narodowców:

Jak widzę Zawiszę to k…a białej gorączki dostaję. Jak widzę tych psychopatów którzy mówią, że należy Żydów mordować k…a, Murzyna zastrzelić to dostaję białej gorączki. Jak za mną chodził ten… ty tego nie nagrywasz, mam nadzieję?.. Jak mi działał na nerwy jak za mną jeździł ten sk..yn ten Zawisza, wszędzie, rozumiesz, (nieczytelne), chciałem przypierd… mu. Czy wyście nie zauważyli, że ten Ruch Narodowy się rozp…, czy nie? czy to był k..a przypadek…