Przed południem podczas konferencji prasowej prezes PiS Jarosław Kaczyński poinformował, że otrzymał zaproszenie od marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego na spotkanie w sprawie Trybunału Konstytucyjnego. Ma się ono odbyć we wtorek o godz. 16.

Pasławska, pytana o zaproszenie na spotkanie, powiedziała PAP, że jest to "kręcenie piruetów przez PiS, które nie rozwiązuje problemu dotyczącego Trybunału Konstytucyjnego". - Uczestniczyliśmy już w spotkaniu organizowanym przez PiS. W żaden sposób nie posunęło to sprawy do przodu - zaznaczyła posłanka.

Trzeba jednak rozmawiać, ale w taki sposób, by prowadziło to do rozwiązania problemu - dodała Pasławska. Jej zdaniem pat wokół TK jest "niebezpieczny dla polskiej racji stanu i bezpieczeństwa prawnego", a PiS nie proponuje żadnych rozwiązań, tylko "mydlenie oczu spotkaniami, które do tej pory nie przyniosły żadnych efektów".

Podkreśliła, że zaproszenie na spotkanie z Kuchcińskim było "lakoniczne" i brakowało w nim szczegółów dotyczących tematyki, która ma być na nim poruszana. - Czekamy na szczegóły - dodała wiceszefowa PSL.