- Platforma Obywatelska będzie bronić pozycji i obecności Polski w Unii Europejskiej - powiedział Schetyna na konferencji prasowej. - Jesteśmy i będziemy w Europie. Platforma Obywatelska będzie dawać gwarancje zaangażowania w ten najtrudniejszy projekt ochrony integralności Unii Europejskiej - dodał lider PO.

Reklama

Poinformował, że w najbliższy wtorek uda się wraz z szefem klubu PO Sławomirem Neumannem i innymi współpracownikami do Brukseli. - Będę na szczycie Europejskiej Partii Ludowej; będę z liderami europejskiej chadecji i europejskiej prawicy rozmawiać o następnych scenariuszach - powiedział Schetyna.

Z nieoficjalnych informacji PAP z otoczenia szefa PO wynika, że Schetyna ma rozmawiać w Brukseli m.in. z przewodniczącym Rady Europejskiej Donaldem Tuskiem i kanclerz Niemiec Angelą Merkel.

Czwartkowe referendum rozstrzygnęło o wyjściu Wielkiej Brytanii z UE. Według podanych w piątek ostatecznych wyników, 51,9 proc. Brytyjczyków, którzy wzięli udział w referendum, opowiedziało się za opuszczeniem przez ich kraj UE.

>>>Pracujesz lub masz firmę w Wielkiej Brytanii. Sprawdź,co Cię czeka!