W PO - jak pisze "Gazeta Wyborcza" może zacząć się rozprawa Grzegorza Schetyny z partyjną opozycją. Na posiedzeniu klubu w sprawie sytuacji w Platformie, sekretarz partii, Stanisław Gawłowski ma przedstawić informacje i skonfliktowanych regionach. Będzie więc mowa o liście otwartym byłego prezydenta Wrocławia, Stanisława Huskowskiego, który w liście otwartym ostro zaatakował lidera partii.

Reklama

Gawłowski mówi "Gazecie Wyborczej", że za czasów Donalda Tuska, po takim liście Huskowskiego już go w partii nie było. Wypisuje w swoim liście nieprawdziwe rzeczy - dodaje. Jeśli więc posłowie staną po stronie Schetyny, to do końca tygodnia były prezydent Wrocławia może wylecieć z partii. Razem z nim miałby być wyrzucony - jak sugeruje "Wyborcza" - Jacek Protasiewicz. Zdaniem Huskowskiego takie decyzje zarządu to byłby zły sygnał dla partii, że nie ma w PO dyskusji i wewnętrznej demokracji.

"Gazeta Wyborcza" ostrzega jednak, że czystki mogą oznaczać rozłam w PO. Z partii mogą odejść bowiem posłowie związani z Ewą Kopacz. Wielu może uznać, że w takiej partii nie widzi dla siebie miejsca. A przez wakacje będziemy mieli czas na konsultacje, np. z Tuskiem i przygotowywanie nowych scenariuszy - tłumaczy współpracownik byłej premier.