Ten szczyt jest wyjątkowy, bo wszyscy czekają co powie administracja amerykańska. Każdy stara się dyskutować z sekretarzem skarbu USA i z panią prezes Fed w sprawach przyszłej polityki fiskalnej, monetarnej i gospodarczej USA. Wraz z przyjściem administracji prezydenta Trumpa wiele krajów zastawia się, w którą stronę pójdzie polityka gospodarcza USA - powiedział dziennikarzom podczas spotkania grupy G20 Mateusz Morawiecki.

Reklama

Też rozmawiałem dziś z sekretarzem skarbu USA, i myślę, że ten kształt będzie się co raz bardziej wykluwał. Wiadomo, że polityka monetarna USA idzie w stronę zacieśniania, podnoszenia stóp procentowych, ale stabilność polskiej gospodarki jest potwierdzana: że mimo podwyżki stóp procentowych, wysysania pieniędzy z takich gospodarek jak polska - nasza gospodarka jest stabilna, giełda i jej wartość rośnie, i nie mamy problemów z emisją obligacji - dodał.

Morawiecki dodał, że za dwa i pół tygodnia ma w USA zaplanowane spotkanie z szefową Fed Janet Yellen.

W ocenie Morawieckiego, obecność Polski na spotkaniu ministrów finansów krajów G20 oznacza, że polska gospodarka jest doceniana i uważana za stabilną.

To sygnał dla całego świata, że Polska się liczy, nasza gospodarka jest stabilna, a budżet jest w bardzo dobrym stanie - dodał.