W środę na Podkarpacie przyjechało 66 posłów PO, którzy spotykają się z mieszkańcami 18 miast powiatowych; spotkania poprzedziła konferencja prasowa.

Reklama

Nie zgodzimy się i będziemy walczyć z projektami PiS, który chce samorząd ograniczyć, który chce mu zabrać kompetencje, także pieniądze, który chce wyłączyć z możliwości kandydowania takich ludzi np. jak prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc (prezydent miast od 2012 r.- PAP) - mówił Grzegorz Schetyna.

Jego zdaniem, dobry samorząd, dobrze zorganizowany, doświadczony buduje zaufanie mieszkańców. Buduje dobrą frekwencję przy urnach wyborczych i pokazuje jak mieszkańcy są w stanie być zaangażowani i wspólnie potrafią rozwiązywać problemy. To jest nasz cel - podkreślił przewodniczący PO.

Schetyna zaznaczył, że parlamentarzyści Platformy nie przyjechali na Podkarpacie, żeby robić kampanie wyborcze. Będziemy chcieli porozmawiać o Polsce, o programie PO, o oczekiwaniach mieszkańców - dodał.

Idą wybory samorządowe i one są dla nas najważniejsze. Zrobimy wszystko, żeby zbudować jedną listę opozycyjną: partii, niezależnych samorządowców. Ekipę najlepszych z możliwych, która zatrzyma państwo PiS, także centralistyczną politykę PiS - zaznaczył Schetyna. Posłowie PO w środę spotkają się z mieszkańcami m.in. Rzeszowa, Przemyśla, Krosna, Stalowej Woli, Jasła, Lubaczowa.