W opublikowanym na Twitterze oświadczeniu, przewodniczący Forum Młodych Nowoczesnych Adam Kądziela, wystąpił o rezygnację Daniela Olecha ze stanowiska koordynatora regionu lubelskiego. Prośba została przyjęta.

Reklama

"Uprzejmie informuję, że konferencja prasowa, która odbyła się 16 maja br. była wyłącznie prywatną inicjatywą Pana Daniela Olecha. W związku z powyższym wszelkie łączenie osób w nią zaangażowanych, spraw tam poruszanych, treści wystąpień etc. z działalnością Nowoczesnej jest celowym szukaniem sensacji i wprowadzaniem w błąd opinii publicznej" - poinformował Kądziela w oświadczeniu. "Pan Daniel Olech występując wspólnie z Panią Orzechowską na konferencji prasowej występował wyłącznie we własnym imieniu" - dodał. Wyjaśnił też, że Olech bezprawnie wykorzystał w czasie konferencji logo partii.

Tematem spotkania, na którym pojawiła się celebrytka, była pomoc dzieciom. Kądziela podkreślił, że członkowie młodzieżówki aktywnie angażują się w pomoc, jednak "bez zbędnego szumu medialnego i tabloidowej otoczki".

Agnieszka Orzechowska, nazywana przez media "polską Angeliną Jolie" kojarzona była dotąd z showbiznesem i nigdy nie angażowała się w politykę.