Informacja o wynikach sondażu została opublikowana dzień po drugiej rocznicy wyboru Andrzeja Dudy na stanowisko prezydenta Polski. Jak wynika z badania, obecną głowę państwa najlepiej oceniają zwolennicy Prawa i Sprawiedliwości - tu odsetek pozytywnych opinii sięga 94 proc. Odwrotna sytuacja jest w przypadku wyborców Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej - tu odsetek przeciwników prezydentury Andrzeja Dudy wynosi odpowiednio: 84 proc. i 85 proc.

Reklama

Podobnie układa się podział głosów w przypadku innego pytania zadanego na zlecenie WP. 41 proc. ankietowanych stwierdziło, że Andrzej Duda wywiązuje się ze swych obietnic wyborczych, a 41 proc. jest odmiennego zdania. Nieco większy rozdźwięk dotyczy oceny relacji prezydenta z jego macierzystą partią. 44 proc. pytanych uznało je za zbyt bliskie, 27 proc. zaś określiło je jako właściwe. Aż 29 proc. nie miało w tym zakresie zdania.

Pytani ocenili również, że to Antoni Macierewicz ma większą władzę nad służbami zbrojnymi, przy czym większość ankietowanych wskazała prezydenta jako osobę, która powinna mieć decydujący głos w tej kwestii.