Dodał, że podobną opinię Przystanek Woodstock dostał od Straży Pożarnej.

- To jest bardzo dobry sygnał dla nas, abyśmy się skupili na tym jak najlepszym zabezpieczeniu Przystanku Woodstock. Czas jest niespokojny, to nie jest tak, że wyrażamy jakieś deklaracje bez pokrycia - zapewnił.

Reklama

Tegoroczny Przystanek Woodstock - impreza muzyczna organizowana przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - jest zaplanowany na 3, 4 i 5 sierpnia w Kostrzynie nad Odrą.

Zdaniem szefa Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zeszłoroczna negatywna opinia policji na temat festiwalu była "budowana spontanicznie i mówiła o rzeczach, na które nie ma miejsca na Przystanku Woodstock". - U nas nie ma awantur politycznych, religijnych, nigdy tego nie było - podkreślił.

- Pan minister Błaszczak miał wątpliwości i te wątpliwości natychmiast rozwialiśmy poprzez takie drogi kontaktu jak Facebook, jak nasza strona internetowa, jak pytania dziennikarzy, na które natychmiast odpowiadaliśmy - powiedział Owsiak.

Reklama

- Aktualnie z tych naszych doniesień, które do nas trafiają, wydaje się, że pan minister jest uspokojony nie tylko przez nas, ale także przez tych, którzy zabezpieczają Przystanek Woodstock, czyli przez policję, z którą nam się świetnie pracuje - zaznaczył.

Na początku czerwca szef MSWiA Mariusz Błaszczak, powołując się na zeszłoroczną negatywną opinię policji dot. Przystanku Woodstock, powiedział, że Festiwal organizowany przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy miał "charakter imprezy masowej o podwyższonym ryzyku". Dodał, że w tym roku opinia policji również ma być negatywna.