Wszyscy mówią o spotkaniu, którego nie ma, które nigdy nie było planowane i nikt o takie spotkanie nie występował - mówił Adam Bielan w sobotę RMF FM. Absolutnie nie, (...) nigdy nie było o tym mowy. Gospodarzem spotkania jest prezydent Andrzej Duda - powiedział Bielan odnosząc się do medialnych informacji.

Reklama

Prezydent Donald Trump będzie nocował w Polsce i jednak następnego dnia 6 lipca będzie musiał spotkać się z wieloma przywódcami. Najpierw będzie to spotkanie w węższym gronie - bilateralne, z prezydentem Dudą. Potem będzie wiele spotkań bilateralnych z przywódcami, którzy przyjadą na szczyt Trójmorza. Na końcu będzie spotkanie na szczycie Trójmorza i wreszcie o godz. 13 spotkanie z Polakami otwarte dla wszystkich. - dodał polityk.

Jego zdaniem, służby dyplomatyczne i amerykańscy politycy mają nieskrępowany dostęp do Jarosława Kaczyńskiego i rozmaite ustalenia mogą być toczone niezależnie od spotkań na szczycie.

Pytany, czy strona polska zabiegała o spotkanie Kaczyńskiego z Trumpem, odparł: Nigdy nie zabiegaliśmy o krótkie spotkanie, powiedziałbym kurtuazyjne. Każdy, kto zna Jarosława Kaczyńskiego wie, że to jest ostatnia rzecz, której on potrzebuje, więc zupełnie nie wiem skąd te informacje, te fejknewsy się biorą - podkreślił wicemarszałek Senatu.

Donald Trump przyleci do Polski późnym wieczorem 5 lipca. Planowane jest jego osobiste spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą, wystąpienie publiczne dla mieszkańców Polski oraz rozmowy z przywódcami inicjatywy Trójmorza. Cały program wizyty będzie odbywać się 6 lipca, do wczesnych godzin popołudniowych.