- Próby narzucania tzw. płci społecznej czyli gender skończą się tragicznie. Być może już widzimy ten tragizm. W Europie mężczyźni przestają być mężczyznami, a kobiety przestają być kobietami - to się łączy. I efekt jest taki, że wchodzi islam z "prawdziwymi" mężczyznami. Chcecie państwo mieć tu taką równość? Bo ja nie. Ja chcę mieć w Polsce kobiety i mężczyzn, bo tak nas stworzyła natura, a właściwie Bóg – mówił Jerzy Czerwiński, który jest również członkiem Zarządu Głównego Ruchu Katolicko-Narodowego.

Reklama

Odniósł się także do przyjętej w czwartek przez Senat uchwały – ta negatywnie ocenia projekt unijnej dyrektywy w sprawie zmian w korzystaniu z urlopu rodzicielskiego (ojcowie będą musieli wykorzystać przynajmniej cztery miesiące urlopu, w przeciwnym razie urlop przepadnie).

- Niech Unia nie wchodzi z butami w moje życie prywatne. To po prostu kwestia mojej wolności – skomentował także senator PiS.

- Na pewno rozumiemy 99 proc. tych rodzin, tych młodych. Bo tylko jeden procent ojców decyduje się na zamianę z kobietami, jeśli chodzi o możliwość wzięcia urlopu. Tak czy nie? Logika odpowiada jednoznacznie – skwitował.