O ile część internautów żartobliwe dopytuje go czy korzysta z polskiego telefonu i jeździ polskim samochodem, o tyle inni piszą wprost: "Jak wiadomo kawa rośnie na stokach w Zielonogórskiem tak jak wino...".

Zamieszczenie wpisu na TT zbiegło się z informacją o projekcie "Patriot", którego celem jest zbudowanie pozytywnego wizerunku Polski za granicą.

Tłumaczenie haseł o polskiej historii, zabytkach, kulturze, przyrodzie oraz gospodarce i publikowanie ich w zagranicznych edycjach Wikipedii – to główne założenie projektu "Patriot", akcji przygotowanej przez Instytut Zmian. Zdaniem organizatorów, ma on zbudować pozytywny wizerunek Polski za granicą.

Projekt "Patriot" to akcja organizowana przez Instytut Zmian, której głównymi celami są: popularyzacja polskiej kultury, przeciwdziałanie przekłamaniom historycznym i zwiększenie atrakcyjności turystycznej Polski. Organizatorzy akcji będą tłumaczyć hasła z polskiej edycji Wikipedii na inne języki i publikować je w zagranicznych edycjach internetowej encyklopedii.