Nie dajcie sobie wmówić, że niechęć do uchodźców to coś złego. Polacy nie są wyjątkiem w Europie - można było przeczytać na twitterowym koncie PiS. Można było, bo tego wpisu już nie ma. Opiekunowie konta zareagowali tak, jak w przypadku wpisu ze słowami Beaty Szydło w Auschwitz i usunęli tweeta. Teraz możemy przeczytać, że "Większość Europejczyków nie zgadza się na przymusową relokację imigrantów".

Reklama

Pierwszy wpis mocno jednak oburzył internautów. To nie zabawa. Za chwilę Polska oficjalnie będzie uznawana za państwo wspierające rasizm, ksenofobię i nietolerancję. Wstyd i hańba - napisał Tomasz Lis. Z kolei Patryk Michalski z RMF pyta premier Beatę Szydło, czy utożsamia się z tymi słowami na temat uchodźców.

Reklama

Na wpis zareagowali też politycy rządzącej partii. Poprzedni tweet był wyjątkowo niefortunnie napisany. Takie błędy nie powinny się zdarzać. Wnioski będą wyciągnięte" - napisał Paweł Szefernaker.

To nie pierwszy tweet, który PiS nagle skasowało z sieci. Poprzedni dotyczył skróconej wersji wypowiedzi premier Beaty Szydło, podczas wystąpienia szefowej rządu w Auschwitz. CZYTAJ WIĘCEJ>>>