Paweł Szefernaker został spytany, czy po zawetowaniu przez prezydenta Andrzeja Dudę ustaw o KRS i Sądzie Najwyższym obóz Dobrej Zmiany jest stabilny i wciąż stanowi jedność. Mam nadzieję, że to weto jest czymś, co mamy już za sobą i w tej chwili będziemy dalej przeprowadzać reformy, które obiecaliśmy Polakom - odparł. Dodał, że tylko jedność w obozie obecnego rządu gwarantuje ich przeprowadzenie.

Reklama

Jak mówił, PiS musi przedstawić Polakom argumenty tak by wiedzieli, że wprowadzane zmiany są potrzebne. Podkreślił, że dokończenie reformy sądownictwa jest "absolutnym priorytetem" rządu.

Szefernaker wyraził nadzieję, że projekty ustaw o KRS i SN, które zapowiedział przedstawić prezydent będą gruntownie reformowały wymiar sprawiedliwości. Dodał, że propozycje prezydenta, będą najistotniejszą kwestią, która będzie podejmowana jesienią.

Pytany o protesty przeciwników reformy wymiaru sprawiedliwości ocenił, że ich skala została wyolbrzymiona w mediach. Podkreślił, że również w Internecie mieliśmy do czynienia z tysiącami interakcji, których pochodzenie - jego zdaniem - było niezidentyfikowane.

Obok wyolbrzymienia skali ostatnich protestów w mediach, jedna z finansowanych z zagranicy organizacji pozarządowych opublikowała apel, który wprost nawoływał do obalenia rządu - mówił. Poinformował, że zapadły już decyzje o tym, że odpowiednie organy państwa zajmą się takimi zdarzeniami. Państwo musi być odporne, bezpieczne i nie może być bezbronne - oświadczył Szefernaker.