Pamiętam, że gdy Beata Szydło jechała na jakąkolwiek ważną Radę Europejską nigdy nie mówiła tego, co gadała w Polsce. Reparacje są dobrym przykładem - mocni w gębie w Polsce, cisza za granicą - podkreślił Ryszard Petru.Z reparacjami będzie tak samo jak z wrakiem Tupolewa – będą dużo gadali, i nic nie robili - ocenił polityk. Według niego powodem wprowadzenia tego tematu do dyskusji w kraju są wyłącznie potrzeby wewnętrzne, przygotowanie gruntu na wielkie porażki międzynarodowe.

Reklama

Nie ma sensu podnosić spraw, które są przegrane, bo to jest głupota. Po pierwsze czas, po drugie niepoważne, a można w tym momencie negocjować lepszy budżet europejski - powiedział Petru pytany, czy nie warto wcale podnosić tej sprawy - reparacji wojennych od Niemiec.

Na antenie doszło też do starcia między szefem Nowoczesnej a Moniką Olejnik.Kraj, który jest bezczelny, który kłamie jak Beata Szydło - powiedział w trakcie programu Petru. Wtedy Monika Olejnik przerwała jego wypowiedź, apelując, by jej rozmówca nie obrażał jej kraju. Przepraszam, użyłem skrótu myślowego - przepraszał lider Nowoczesnej.