- Z okazji Świąt Wielkanocnych łączymy się z Państwem serdecznymi myślami i składamy serdeczne życzenia - powiedział prezydent w życzeniach świątecznych opublikowanych w internecie. Para prezydencka pozdrowiła "każdą polską rodzinę w kraju i na świecie".

Reklama

- W niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego skupia się sens wiary chrześcijańskiej. Symbolika świąt wielkanocnych odnosi się do losu każdego człowieka pragnącego, aby dobro zwyciężyło nad złem, a życie nad śmiercią. Wszyscy potrzebujemy i szukamy umocnienia. Bądźmy w tych dążeniach razem, uważni na innych i wspierający się wzajemnie - powiedział prezydent.

Pierwsza dama życzyła, by "tajemnica Nocy Zmartwychwstania i radość Wielkanocnego poranka przyniesie duchowe pokrzepienie i obudzi w nas nadzieję". "Życzymy, aby w polskich domach i społecznościach było jak najwięcej bliskości i szacunku" - powiedziała Agata Kornhauser-Duda.

Prezydent przypomniał, że w tym roku obchodzimy 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. - Sto lat temu wzruszeni rodacy witali wolną ojczyznę jako odradzającą się do nowego życia. Dzisiaj to my jesteśmy odpowiedzialni za niepodległą Polskę. Tworzymy Rzeczpospolitą silną dla dobra nas samych i następnych pokoleń - powiedział Andrzej Duda.

- Niech czas wielkanocnych świąt i nadchodzącej wiosny będzie dla Państwa pełen radości. Życzymy Państwu zdrowia i pogody ducha - powiedziała pierwsza dama.

- Spokojnych świąt. Wesołego Alleluja - zakończyła życzenia para prezydencka.