Beata Mazurek przypomniała na briefingu prasowym w Sejmie, że w sobotę odbędzie się konwencja PiS i Zjednoczonej Prawicy podczas której przemówienia wygłoszą m.in. prezes partii Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki, wicepremier Beata Szydło oraz liderzy Zjednoczonej Prawicy - Zbigniew Ziobro (Solidarna Polska) i Jarosław Gowin (Porozumienie). W niedzielę kilkudziesięciu parlamentarzystów, polityków PiS rusza w Polskę, spotykamy się z naszymi wyborcami, ale też z tymi, którzy będą chcieli z nami rozmawiać na temat dzisiejszej sytuacji, na temat naszych propozycji, które zostaną przeprowadzone - powiedziała Mazurek.

Reklama

Te spotkania będą trwały do końca lipca i mamy nadzieję, że spotka się to z zainteresowaniem Polaków - dodała. Rzeczniczka partii poinformowała, że Jarosław Kaczyński w niedzielę złoży wizytę w Trzciance w woj. wielkopolskim.

Mazurek była pytana o najnowszy sondaż CBOS, zgodnie z którym gdyby wybory parlamentarne odbywały się na początku kwietnia, na PiS zagłosowałoby 46 proc. deklarujących udział w głosowaniu, PO uzyskałaby 16 proc. poparcia, a do Sejmu weszłyby też SLD (6 proc.) oraz Kukiz'15 (5 proc.). Wielokrotnie powtarzaliśmy, że z pokorą podchodzimy do wszelkich sondaży i tych, które nam dają wysokie poparcie i tych, które pokazują spadki - zaznaczyła rzeczniczka partii. Nie sondażami wygrywa się wybory, tylko pracą i to ludzie decydują o tym, jaki jest efekt wyborczy. Mam nadzieję, że nasze spotkania, które rozpoczynamy już od niedzieli spowodują, że ten efekt wyborczy będzie dla nas jak najlepszy, korzystny, satysfakcjonujący - dodała wicemarszałek Sejmu.

Pierwsza tura wyborów samorządowych odbędzie się w jedną z trzech niedziel: 21 października, 28 października lub 4 listopada br. W wyborach wybierzemy wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, a także rady gmin i powiatów oraz sejmiki województw.