"Dziś Komitet Polityczny PiS. Po nim konferencja, na której zaprezentowani zostaną kandydaci PiS na prezydentów dużych miast" - napisała Mazurek w czwartek rano na Twitterze.

Reklama

Również na tym portalu społecznościowym szef klubu PiS Ryszard Terlecki zamieścił w czwartek rano wpis: "Dziś poznamy kandydata Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Krakowa".

O tym, że na czwartek zaplanowano posiedzenie Komitetu Politycznego PiS, na którym mają zostać zatwierdzeni kandydaci na prezydentów największy miast, PAP pisała w środę opierając się na nieoficjalnych wówczas wypowiedziach rozmówców z kierownictwa PiS.

W ubiegły czwartek odbyło się spotkanie Zjednoczonej Prawicy, na którym liderzy PiS, Solidarnej Polski oraz Porozumienia omawiali kandydatury na prezydentów największych miast, tematem rozmowy - jak wynikało z informacji uzyskanych przez PAP - miał być także kształt list do sejmików województw.

Dzień później polityk Porozumienia, wicemarszałek Senatu Adam Bielan mówił, że na czwartkowym spotkaniu podjęto decyzje w sprawie kandydatów na prezydentów 16 miast wojewódzkich. Nie podał jednak wówczas nazwisk tych kandydatów, zapowiadając, że w ciągu najbliższych dni nastąpi ich prezentacja.