Dla gmin to duży problem. – komentuje Ryszard Stefaniak, wiceprezydent Częstochowy. – – podkreśla Marcin Zawiła rządzący Jelenią Górą.
Przypomnijmy, że resort pracy przygotował już nowelizację rozporządzenia płacowego dla samorządowych włodarzy, która obniża ich pensje o 20 proc.
CZYTAJ WIĘCEJ WE WTORKOWYM DGP >>>
Dziennikarz z wykształcenia prawnik, ukończył też studia podyplomowe na Uniwersytecie Warszawskim z zakresu Prawa Europejskiego. Zanim trafił do redakcji kilka lat pracował w administracji rządowej w tym Rządowym Centrum Legislacji i Ministerstwie Obrony Narodowej. Od 2003 r. jest członkiem Polskiego Towarzystwa Legislacji. W redakcji pisze o problemach dotyczących żołnierzy zawodowych i rezerwistów. Na bieżąco monitoruje również kwestie związane z zatrudnieniem i wynagrodzeniem nauczycieli. Porusza też problemy samorządów dotyczące stosowania przepisów oświatowych. W zakresie swoich obowiązków ma również zatrudnienie i płace w całej administracji publicznej.