Jak podaje gazeta.pl kontrkandydaci Trzaskowskiego zarzucają mu, że przed startem w wyborach na prezydenta stolicy mocno podkreślał przywiązanie do Krakowa.

Reklama

W archiwalnej wersji można znaleźć następującą informację:

"Urodziłem się 17 stycznia 1972 roku na warszawskim Powiślu z matki Warszawianki i Ojca z Krakowa. Mój ojciec – krakowski jazzman, dziadek – przedwojenny krakowski sędzia apelacyjny i pradziadek – podpora galicyjskiego szkolnictwa – wszyscy byli krakowianami, jak również i przyrodni brat – Piotr Ferster, wieloletni dyrektor Piwnicy pod Baranami. Rodzina ze strony matki od pokoleń związana jest z Warszawą. Wuj, brat matki Andrzej Arens poległ w pierwszej godzinie Powstania Warszawskiego. Ciotka, siostra matki Izabella Skrońska z domu Arens była łączniczką Komendy Głównej AK".

Powyższa notka powstała w związku z kampanią wyborczą do parlamentu w 2015 r. Trzaskowski kandydował wówczas do Sejmu z okręgu krakowskiego.

Reklama

Teraz na stronie internetowej kandydata PO i Nowoczesnej nie widnieje już informacja o dziadkach i przyrodnim bracie pochodzącym z Krakowa. Informacja zniknęła w ciągu ostatnich kilku tygodni.

"Urodziłem się 17 stycznia 1972 roku na warszawskim Powiślu z matki warszawianki i ojca z Krakowa. Ojciec był jazzmanem, kompozytorem i pianistą. Prowadził m. in. Orkiestrę Polskiego Radia i Telewizji Studio S-1 w Warszawie. Rodzina ze strony matki od pokoleń związana jest z Warszawą. Wuj, brat matki Andrzej Arens, poległ w pierwszej godzinie Powstania Warszawskiego. Ciotka – siostra matki – Izabella Skrońska z domu Arens, była łączniczką Komendy Głównej AK" – tak brzmi nowa wersja.