Do Sejmu oprócz PiS i Koalicji Obywatelskiej dostałyby się jeszcze Kukiz’15, SLD i PSL. W sondażu przeprowadzonym przez Instytut Badań Pollster dla "Super Expressu" partia, której liderem jest Jarosław Kaczyński zdobyła 41 proc. poparcia, a Koalicja Obywatelska – 31. Najniższy stopień na podium zajął z kolei ruch Kukiz’15 z 9-procentowym poparciem. Próg wyborczy przekroczyłyby także SLD (7 proc.) oraz PSL (6 proc.).

Reklama

- Platforma to marka, która funkcjonuje od 17 lat. Nowoczesna od trzech. Nazwa Koalicji Obywatelskiej nie zdążyła się jeszcze ugruntować w umysłach wyborców. (...) Ludzie głosują na znane marki, więc politycy PO i Nowoczesnej muszą naprawdę dużo zainwestować w promocję Koalicji Obywatelskiej – tak Olgierd Annusewicz z Instytutu Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego tłumaczy słaby wynik głównego przeciwnika PiS.

Jego zdaniem może być również tak, że wyborcy po prostu nie dali się przekonać i zmienili zdanie. Dodaje, że dobry wynik PiS nie jest żadnym zaskoczeniem. - To partia teflonowa. Ludzie mają pieniądze, gospodarka się rozwija…pytanie, w którym momencie przebierze się miarka – stwierdza Annusewicz.

Sondaż przeprowadzono 1 października na próbie 1030 dorosłych Polaków.