Lubnauer przypomniała podczas konwencji Koalicji Obywatelskiej w Poznaniu, że w ostatnich dniach dowiedzieliśmy się co o nas wszystkich, co o Polakach myśli Mateusz Morawiecki. Teraz już wiemy, że według niego Polacy są głupi, a jego stwierdzenie +ludzie są tacy głupi, że to działa, niesamowite+, to zostanie zapamiętane i ocenione przy urnach wyborczych. Wiemy już też czego dla Polaków chce premier, co im szykuje, czego im życzy. Podczas konsumpcji ośmiorniczek proponuje im przyszłość z XIX wieku – podkreśliła .

Reklama

Jak dodała, premier Morawiecki chce, jak to wyraźnie powiedział, żeby Polacy +kopali rowy i zap... za miskę ryżu+ i obniżyli swoje oczekiwania. To powinno być ostrzeżenie dla nas wszystkich dla wszystkich Polek i Polaków. To jest jasny sygnał dla wszystkich Polaków, że Mateusz Morawiecki chce i cofnie Polskę w przeszłość. Nie w smak mu, że Polacy się zmienili, że dziś w olbrzymiej większości patrzą w przyszłość. Nie rozumie, że chcą żyć lepiej i mają coraz wyższe aspiracje, że oczekują i zasługują na więcej - powiedziała Lubnauer.

Ten człowiek, ten premier jest niebezpieczny dla Polski i Polaków, gdyż człowiek, który stwierdza, że najlepszym lekiem na zmniejszenie oczekiwań zawsze była wojna, że wojna zmienia perspektywę w 5 minut - jest przy zdrowych zmysłach? To jakiś horror. Horrorem jest życzyć Polakom wojny. Jak można nam, którzy przeszliśmy się przez tyle dziejowych kataklizmów życzyć wojny? To nieodpowiedzialne panie Mateuszu Morawiecki, albo po prostu głupie"– stwierdziła Lubnauer.

Kim jest Mateusz Morawiecki? Czy to chory człowiek, który w dobrym interesie Polek i Polaków powinien zostać zbadany przez specjalistów? Nie, to zwykły cynik. Dla mnie Mateusz Morawiecki jest po prostu groteskową postacią; taką z dowcipów. Z dowcipów o Chuck Norrisie, blagierem, człowiekiem z dowcipów o przerośniętym ego – mówiła.

Jak dodała, premier Mateusz Morawiecki ma - jej zdaniem - wiele rzeczy wspólnych z Chuckiem Norrisem. Mateusz Morawiecki, jak Chuck Norris, chce budować mosty w miejscach, gdzie nie ma rzek. Mateusz, jak Chuck Norris, chce skrócić kolejki do lekarza, wydłużając je. Mateusz Morawiecki chce ułatwić dostęp do sądu, przyśpieszyć procedury, zwalniając sędziów. Nasz rodzimy Chuck Norris ściąga z luki VAT-owskiej więcej, niż ona wynosi - po prostu drukując wyniki. Ten Chuck Norris jeździ po Polsce drogami, które nie istnieją - po prostu mistrz!" – podkreślała w Poznaniu szefowa Nowoczesnej.

Muszę powiedzieć, że my ostatnio też jeździmy po Polsce i zapewniam że jeździmy po drogach które są realne, które nie są wyimaginowane, jak ta wyimaginowana wspólnota. Polacy nie są głupi, nie kupią nowego Chucka Norrisa. Nie chcą premiera z dowcipów. Chcą żeby Polską rządzili ludzie poważn" – zaznaczyła.