O głośny spot pytany był w czwartek szef kancelarii premiera w programie "Tłit" wp.pl. - Kampania rządzi się swoimi prawami, język jest bardziej wyrazisty, bardziej krwisty. Powinniśmy starać się - przynajmniej ja tak uważam, nasza formacja polityczna tak uważa - mimo tej krwistości i temperatury dyskutować o programach. Choć z tym jest rzeczywiście trudno, bo tego programu PO cały czas nie widać - ocenił polityk.

Reklama

Zdaniem Dworczyka Koalicja Europejska - którą PO tworzy razem z PSL, SLD, Nowoczesną i Zielonymi - jest podzielona zarówno w kwestiach programowych, jak i światopoglądowych, dlatego - w jego ocenie - koalicji będzie bardzo trudno przedstawić spójny program wyborczy.

Dworczyk pytany, którą twarz w kampanii wyborczej będzie miał Jarosław Kaczyński - straszącą czy łagodną, odpowiedział, że "Jarosław Kaczyński zawsze ma jedną twarz". - Jest to twarz polityka, który zabiega z dużą determinacją o sprawy ważne dla Polski, niezależnie czy na forum międzynarodowym, czy na arenie wewnętrznej krajowej, tutaj nic się nie zmieni - oświadczył.

"Dwie twarze Kaczyńskiego". Koalicja Europejska bije nowym spotem w prezesa PiS

"Udaje świętego, bo idą wybory, nie daj się oszukać" - w ten sposób Platforma Obywatelska przestrzega w najnowszym spocie przed prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim i głosowaniem na PiS w wyborach do PE. "Przed nami wielki wybór" - przekonuje PO, apelując, aby głosować na Koalicję Europejską.

PO w zaplanowanych na 26 maja wyborach do Parlamentu Europejskiego startuje wspólnie z PSL, SLD, Nowoczesną i Zielonymi, jako Koalicja Europejska. W środę na profilu Platformy na Facebooku pojawił się spot internetowy, krytykujący lidera Prawa i Sprawiedliwości.

Niespełna minutowy materiał rozpoczyna deklaracja Jarosława Kaczyńskiego z niedawnej konwencji PiS we Wrocławiu: - My nie dzielimy Polaków na tych lepszych i gorszych. Następnie słowa te zostają zderzone z wypowiedziami lidera PiS z przeszłości, w których nie szczędził ostrych słów swym oponentom politycznym.

Przypomniano m.in. słynne frazy: "My jesteśmy tu, gdzie wtedy, oni tam, gdzie stało ZOMO"; "My jesteśmy panami, w przeciwieństwie do niektórych innych"; "Nie wycierajcie swoich mord zdradzieckich"; "Jesteście kanaliami". W spocie padają ponadto słowa o "gorszym sorcie", "aferzystach i gangsterach", a także "komunistach i złodziejach".

- Udaje świętego, bo idą wybory, nie daj się oszukać. Przed nami wielki wybór - słyszymy pod koniec materiału PO. Końcową frazę ilustruje logo Koalicji Europejskiej i hasło "#Wielkiwybór".

Reklama

W całej Unii Europejskiej wybory do PE odbędą się w dniach 23-26 maja (w Polsce 26 maja). Europejczycy wybiorą w sumie 705 europosłów (Polacy 52).