Emilewicz pytana o to, czy będą zmiany w rządzie, odpowiedziała, że na pewno będą ze względu na fakt, że kilku ministrów startuje w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Reklama

- Po wyborach na pewno będą zmiany w rządzie - zadeklarowała.

Emilewicz dopytywana, czy zmiany nastąpią przed, czy po wyborach do PE, odpowiedziała, że w tej chwili ministrowie mają na ten temat informacje głównie od dziennikarzy, a ostateczną decyzję podejmie premier Mateusz Morawiecki.

- Pewnie podstawą decyzji nie będą tylko i wyłącznie, jeśli rekonstrukcja miałaby być wcześniej, miejsca na liście do PE - mówiła szefowa MPiT.

Reklama

Pytana, czy wśród ministrów, którzy stracą swoje stanowiska, będą szefowie MSZ i MF, odpowiedziała, że zmiana ministra spraw zagranicznych to "dyżurny temat" przy rekonstrukcji.

Emilewicz pytana o ewentualną dymisję minister finansów Teresy Czerwińskiej odpowiedziała, że szefowa MF jest obecnie zaangażowana w przygotowywanie przyszłorocznego budżetu. - Nie wydaje mi się, aby (Teresa Czerwińska) pakowała kartony na ul. Świętokrzyskiej (gdzie swoją siedzibę ma resort finansów - PAP) - powiedziała szefowa MPiT.

Reklama

Pod koniec lutego Komitet Polityczny PiS podjął decyzje dotyczące "jedynek" i "dwójek" na listach w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Są wśród nich ministrowie: szef MSWiA Joachim Brudziński, wicepremier Beata Szydło, szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska, minister edukacji Anna Zalewska, minister ds. pomocy humanitarnej Beata Kempa. Wybory do PE odbędą się 26 maja.