Podczas wtorkowej konferencji prasowej wicepremier Szydło dziennikarz BBC World News zapytał ją o kwestię flag europejskich w kancelarii premiera w czasie, gdy obejmowała ona urząd Prezesa Rady Ministrów w 2015 roku. Na początku wyprowadziła pani wszystkie unijne flagi ze swojego gabinetu, a teraz pani startuje do Parlamentu Europejskiego - powiedział dziennikarz, prosząc o ustosunkowanie się do tego.

Reklama

To jest kłamstwo wierutne. Napisałam na Twitterze, w odpowiedzi do polityków Platformy Obywatelskiej, że jeżeli będą rozpowszechniać takie kłamstwo, to w trybie wyborczym będą mnie musieli przeprosić. Dlatego, że flagi europejskie cały czas są w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i również były w moim gabinecie. Nikt flag europejskich nie wyprowadzał - zapewniła. Szydło dodała, że wielokrotnie politycy, premierzy różnych rządów, podczas konferencji prasowych państw członkowskich też mają tylko flagę narodową. Jest to rzecz naturalna, a to, co rozpowszechniają politycy Platformy, to jest kłamstwo - stwierdziła.

Dodała przy tym, że przyzwyczaiła się już do kłamstw Platformy. (PO) kłamie również w sprawie wieku emerytalnego, związków partnerskich, więc kłamią również o flagach europejskich - stwierdziła Szydło.