Gazeta zauważa, że "obecne sondaże nie pozostawiają złudzeń – zwycięstwo PiS w jesiennych wyborach parlamentarnych wydaje się nieuniknione".

Reklama

Jeśli tak się stanie, wszyscy zachodzą w głowę, czy Jarosław Kaczyński po kilkunastu latach raz jeszcze się skusi i ponownie obejmie tekę szefa rządu. Jedno jest pewne. Na tym stanowisku widzieliby go ważni politycy PiS - czytamy.

Chciałbym, żeby Jarosław Kaczyński został premierem. Wszystko zależy jednak od sytuacji politycznej na jesieni. Na pewno prezes PiS były świetnym szefem rządu – przyznał w rozmowie z "Super Expressem" europoseł, były wicemarszałek Senatu Adam Bielan.

Europoseł Ryszard Czarnecki ocenił, że Jarosław Kaczyński "byłby bardzo dobrym premierem". Ale najpierw wygrajmy wybory – zaznaczył.

Reklama

"Super Ekspress" zaznaczył, że "wśród Polaków Kaczyński nie ma już tak dobrych notowań", gdyż większość badanych w sondażu dla gazety nie chce, aby po wygranych przez PiS wyborach Jarosław Kaczyński został szefem rządu. Tak uważa 57 proc. respondentów. Przeciwnego zdania było 23 proc. ankietowanych.

Kaczyński jako premier byłby sprawny, ale Kaczyński jako premier to też szybki koniec rządu PiS. Pamiętajmy, że prezes PiS ma bardzo negatywne notowania w sondażach. Z punktu widzenia interesu PiS dobrze byłoby nie przerywać dobrej passy, a tę jak widać gwarantuje obecny premier, czyli Mateusz Morawiecki – powiedział "SE" politolog prof. Kazimierz Kik.

Sondaż zrealizował Instytut Badań Pollster w dniach 26-27 czerwca 2019 roku na próbie 1049 dorosłych Polaków.