W środę Kukiz napisał na swoim profilu na Facebooku, że oprócz samodzielnego startu Kukiz'15 w rachubę wchodzą jeszcze opcje startu wspólnego: z Bezpartyjnymi Samorządowcami, z Polskim Stronnictwem Ludowym, z Januszem Korwin-Mikke, Ruchem Narodowym czy z partią #R, którą zakłada dziennikarz Mariusz Max Kolonko.

Reklama

"Dziś wieczorem albo jutro rano zamieszczę ankietę, w której zapytam Internautów o opinię, która z wyżej wymienionych opcji jest wg nich najlepsza. Taka namiastka E-votingu" - napisał w środę Kukiz.

Kukiz w czwartek umieścił link do ankiety, która znajduje się na stronie kukiz-demokracja-bezposrednia.pl. "Aby brać udział w tym głosowaniu, należy się zarejestrować i zalogować" - napisał polityk.

Reklama

"Oprócz samodzielnego startu K'15 w jesiennych wyborach do Sejmu, w rachubę wchodzą jeszcze opcje startu wspólnego z Bezpartyjnymi Samorządowcami, z PSL, z Wolnością, z Ruchem Narodowym i z #R Maxa Kolonko. Możliwa jest zarówno koalicja z jednym podmiotem jak i z kilkoma. Proszę o Twoją radę – z kim koalicja byłaby dla K15 najlepsza. Możesz zaznaczyć kilka opcji" - napisał pod ankietą Kukiz.

W miniony piątek odbyło się wyjazdowe posiedzenie klubu Kukiz'15. Po jego zakończeniu Kukiz na swoim profilu na Facebooku napisał, że "ruch obywatelski Kukiz'15 jest gotowy do samodzielnego startu w jesiennych wyborach do parlamentu". Jednocześnie zapewnił, że Kukiz'15 pozostaje "otwarty na współpracę z organizacjami i osobami podzielającymi nasze postulaty w zakresie zmian ustroju politycznego, upodmiotowienia obywateli, uproszczenia systemu podatkowego, obniżenia podatków i składek oraz odbiurokratyzowania gospodarki".

"Otrzymałem od klubu legitymację do zawarcia ewentualnego porozumienia wyborczego z tymi opcjami politycznymi, które popierają postulaty naszego ruchu. Termin zawarcia tych porozumień, to czas maksymalnie do 15.07.2019" - poinformował Kukiz.