"Zmarł Piotr Paszkowski, rzecznik @MSZ_RP w latach 2007-10, mój poprzednik. A wcześniej rzecznik @MON_GOV_PL Świetny urzędnik i kolega. Ceniony przez wojskowych, dyplomatów - i przez setki dziennikarzy, z którymi współpracował. Człowiek przeciekawy i przeinteligentny RIP, Piotrze" - napisał na Twitterze Bosacki.

Reklama

Do informacji o śmierci Paszkowskiego odniósł się również jego b. zwierzchnik Radosław Sikorski. "Bardzo smutna wiadomość. Będzie mi brakowało jego mądrości i poczucia humoru. Wzór z Sevres rzecznika prasowego. Żegnaj przyjacielu" - napisał na Twitterze b. szef dyplomacji.

Paszkowski urodził się 16 lipca 1950 r. Był bliskim współpracownikiem Sikorskiego. Pełnił funkcję rzecznika prasowego dwóch kierowanych przez niego resortów (w latach 2005-2007 w MON, w latach 2007-2010 - MSZ). W latach 2010-2014 był szefem gabinetu politycznego Sikorskiego jako ministra spraw zagranicznych.

10 kwietnia 2010 r. jako rzecznik MSZ przekazał mediom informację o tym, że wskutek rozbicia się pod Smoleńskiem prezydenckiego samolotu zginęli wszyscy, którzy w momencie katastrofy znajdowali się na jego pokładzie.

W 2014 r. Paszkowski odznaczony został przez prezydenta Bronisława Komorowskiego Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za "wybitne zasługi w służbie zagranicznej, osiągnięcia w podejmowanej z pożytkiem dla kraju pracy zawodowej i działalności dyplomatycznej".