Szef klubu PO-KO Sławomir Neumann zapowiedział w piątek złożenie wniosku o odwołanie Marka Kuchcińskiego z funkcji marszałka Sejmu. Wniosek jest związany z doniesieniami dotyczącymi lotów marszałka z rodziną rządowym samolotem. Terlecki w rozmowie z PAP ocenił, że wniosek PO-KO nie ma sensu. Opozycja nie ma większości, dzięki której mogłaby marzyć o odwołaniu marszałka, a powód jest niepoważny i świadczy o braku powagi jego autorów - powiedział szef klubu PiS. Opozycja sama się kompromituje takimi wnioskami - dodał Terlecki.

Reklama

Wniosek PO-KO jest reakcją na czwartkowe doniesienia radia ZET, według których marszałek Sejmu latał z rodziną rządowym samolotem. Radio ZET dotarło do dokumentów potwierdzających sześć lotów, podczas których na pokładzie poza Kuchcińskim znajdowali się członkowie jego rodziny i oficer Służby Ochrony Państwa. Jak podkreśliło radio, nie wiadomo, czy rodzina Kuchcińskiego zapłaciła za te loty.

Neumann podkreślił, że do tej pory nie ma żadnej "prawdziwej reakcji" na te doniesienia ze strony PiS. Dzisiaj składamy wniosek o odwołanie marszałka Kuchcińskiego. Wiemy, że to jest koniec kadencji, ale symbolicznie trzeba pokazać, że w normalnym państwie nie ma zgody na tego typu oligarchiczne zachowania przedstawicieli władzy - oświadczył polityk.