Aż 94 proc. mieszkańców uważa, że Warszawa wywołuje w nich uczucia pozytywne. Do tego 87 proc. przebadanych warszawiaków twierdzi, że nie zamieniliby mieszkania w stolicy na inne miasto - wynika z Barometru Warszawskiego, przeprowadzonego na zlecenie urzędu miasta. Równie pozytywnie oceniane są takie obszary, zarządzane przez władze miasta jak stan dróg, jakość obsługi mieszkańców, stan zieleni czy porządek w mieście - procent zadowolonych mieszkańców nie spada poniżej 83 proc.

Reklama
Barometr Warszawski
pobierz plik

Ogólnie działalność władz miasta pozytywnie oceniło 77 proc. mieszkańców, a działania Rafała Trzaskowskiego 69 proc. Tyle samo ludzi stwierdziło, że o prezydencie miasta można powiedzieć, że "jest dobrym gospodarzem" i sprawnie zarządza miastem. Do tego aż 71 proc. przebadanych warszawiaków twierdzi, że władze miasta dotrzymują zobowiązań, a 78 proc. uważa, że realizują one potrzeby mieszkańców.

Warszawiacy są też zadowoleni z poziomu bezpieczeństwa w mieście. 92 proc. przebadanych ludzi uważa, że ich okolica zamieszkania jest bezpieczna. Do tego 68 proc. mieszkańców pozytywnie ocenia działalność stołecznej straży miejskiej, a 93 proc. pozytywnie ocenia działania policji.