Najważniejsze elementy programu KO zaprezentowała w ubiegły piątek podczas konwencji wyborczej w Warszawie. Program nosi tytuł "Twoja Polska" i zakłada m.in. gwarancję trzynastej emerytury, odpolitycznienie mediów, niezależność wymiaru sprawiedliwości, wyższe płace i zyski firm, darmowe in vitro, wydłużenie urlopu ojcowskiego, związki partnerskie, ochronę kobiet czy wsparcie dla seniorów.

Reklama

Komentując ten program Sasin powiedział w TVN24, że "papier zniesie wszystko", a PO "może na papierze napisać wszystko", a Platforma nie zaczyna swojej kariery politycznej i nie przychodzi z "białą kartą".

To jest partia, która nigdy nie zrealizowała ani jednego kawałka swojego programu, nigdy. A nawet więcej: realizowała odwrotnie niż zapowiadała, jak w przypadku podniesienia wieku emerytalnego - powiedział. Więc jaką wartość mają te książki, które oni piszą? To są rzeczywiście powieści dla naiwnych dzieci - dodał.

Na pytanie, gdzie można dostać program PiS, Sasin odpowiedział, że "drukuje się w tej chwili". Jak podkreślił, pokazanie całości programu PiS w postaci przygotowanej już grubej książki jest finałem strategii kampanijnej PiS.

Mamy pewną strategię mówienia o tym programie. Ta strategia polega na tym, że mieliśmy konwencję programową, gdzie poinformowaliśmy o głównych punktach naszego programu. Teraz będziemy mieli serię programowych również konwencji, gdzie będziemy pokazywać szczegółowo nasze rozwiązania, które zasygnalizowaliśmy w ostatni weekend - zapowiedział.

Podczas konwencji programowej w Lublinie szef PiS Jarosław Kaczyński przedstawił kolejne punkty programu swej partii m.in. podniesienie pensji minimalnej. Wśród zapowiedzi znalazły się także propozycje m.in. drugiej trzynastej emerytury w 2021 r., zrównania dopłat do hektara dla rolników, zwiększenia do 1200 zł minimalnej emerytury, przeznaczenia po 2 mld zł na fundusz modernizacji szpitali oraz fundusz modernizacji szkoły, podniesienia ryczałtu dla małych i średnich przedsiębiorstw z 250 tys. do 1 mln euro i dalej do 2 mln euro oraz powołania specjalnego Funduszu 100 obwodnic.