Wyprowadzają Polskę z Unii, niszczą sądy, by bezkarnie kraść, szczują jednych Polaków przeciw drugim. Głosujesz na nich? Masz prawo. Ale nie masz prawa dłużej udawać, że tego nie widzisz. Bo widzisz - głosi wpis Tuska na Twitterze.

Reklama

Wpis Tuska skomentowała w sobotę europosłanka PiS Beata Mazurek. Żałosne konwulsje lipnego moralisty i politycznego obłudnika. Kłamca, który jak się pomyli, to może powie prawdę. Tusk pisze o szczuciu, dzieleniu, złodziejstwie - powinien spojrzeć w lustro, to zobaczy idealnego adresata. Na szczęście jego polityczne znaczenie, to już tylko prymitywne wpisy - napisała Mazurek.

Do sprawy odnieśli się także inni.

Poseł PiS Radosław Fogiel ocenił, że wpis Tuska, to próba "zamieszania w kotle polskiej polityki". Poziom egzaltacji jest zupełnie niestosowny. Tego typu oskarżenia raczej zwykle piszą anonimowi internauci w komentarzach, bijący się w imieniu swoich partii, a nie - wydawałoby się - poważny (polityk - PAP) - mówił. Jest to na granicy tego, co nazywamy trollingiem - dodał.

Zdaniem posła KO Michała Szczerby, Tusk dobrze analizuje i diagnozuje obecną sytuację w Polsce. Ja bym ją zdiagnozował słowami: złodziej na złodzieju i złodziejem pogania - oświadczył Szczerba, przywołując informacje medialne, że z Centralnego Biura Antykorupcyjnego wyprowadzono 10 mln zł.

Tusk, były przewodniczący PO, w latach 2007-14 był premierem, w latach 2014-19 przewodniczącym Rady Europejskiej. Obecnie jest przewodniczącym Europejskiej Partii Ludowej.