Żądam od prezydenta Andrzeja Dudy zawetowania noweli przyznającej 1,95 mld zł rekompensaty w br. dla TVP i Polskiego Radia - mówiła w poniedziałek w Płocku kandydatka PO na prezydenta Małgorzata Kidawa-Błońska. Jej zdaniem, środki te powinny zostać przeznaczone na dofinansowanie służby zdrowia.
Na poniedziałkowej konferencji w Płocku Kidawa-Błońska zaapelowała do prezydenta o zawetowanie nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji oraz ustawy abonamentowej, która zakłada rekompensatę w wysokości 1,95 mld zł w 2020 r. dla TVP i Polskiego Radia.
- oświadczyła Kidawa-Błońska.
- dodała.
Kidawa-Błońska była pytana o obecność na sobotniej konwencji wyborczej prezydenta Andrzeja Dudy byłych działaczy Młodzieży Wszechpolskiej, którzy m.in. w 2018 r. spalili kukłę z podobizną Ryszarda Petru.
- oświadczyła wicemarszałek Sejmu.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP