Z badań opinii społecznej przeprowadzonych przez IBRiS wynika, że sposób prowadzenia kampanii Andrzeja Dudy najlepiej ocenia 43 proc. badanych. Na kolejnym miejscu znajduje się szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz z wynikiem 7,2 proc. Na trzecim znalazła się wicemarszałek Sejmu z Koalicji Obywatelskiej Małgorzata Kidawa-Błońska z rezultatem 6,2 proc.

Reklama

Kampania Szymona Hołowni najbardziej podoba się 5,7 proc. respondentów, Roberta Biedronia z Wiosny - 4,4 proc., a Krzysztofa Bosaka z Konfederacji jedynie 1,4 proc.

"O tym, że kampania Andrzeja Dudy jest najlepsza, są przeświadczeni wyborcy PiS (77 proc.), ale także Koalicji Obywatelskiej (23 proc.) i Lewicy (33 proc.). Kampanie Małgorzaty Kidawy-Błońskiej i Roberta Biedronia cieszą się niższą oceną wśród wyborców ich formacji, odpowiednio 20 oraz 12 proc. z nich" – czytamy na portalu Onet.

Sondaż zrealizowano metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych, wspomaganych komputerowo (metoda CATI), na reprezentatywnej grupie 1100 respondentów w dniu 21-22 lutego 2020 r.