Fundacja dwóch wojskowych z PRL dostanie nawet 58 tys. zł na uruchomienie portalu internetowego o nazwie Mundurowy. "Będzie tam poradnictwo prawne, np. dla tych, którzy wyjechali za granicę, a mają niuregulowany stosunek do służby wojskowej" - mówi "Rz" Ryszard Choroszczy.

Portal powstanie, bo jego Fundacja Promilitaria wygrała konkurs organizowany przez Fundusz Norweski. "W opinii niezależnego eksperta oceniającego ten projekt, w pełni spełnia on wymogi merytoryczne funduszu i dobrze wpisuje się w cele naszego konkursu. Na liście rankingowej znalazł się w czołówce i otrzymał 97 na 100 punktów" - powiedział "Rz" Bartosz Mielecki z fundacji Fundusz Współpracy, która zarządza Funduszem Norweskim - z którego Promilitaria dostanie nagrod

Ale wielu oburzy to, że pułkownik Bogdan Rosa oraz płk Ryszard Choroszy, założyciele fundacji Promilitaria, pisali przez wiele lat do "Żołnierza Wolności" - propagandowego dziennika, przedstawiającego poglądy partyjnego betonu - donosi "Rzeczpospolita". Na jego łamach popierano nawet wprowadzenie stanu wojennego i atakowano demokratyczną opozycję.