Wykonanie i zawieszanie billboardów zlecił Spontaniczny Sztab Obywatelski, który organizuje zbiórki pieniędzy na ten cel.

Reklama

Sztab działa na terenie całej Polski. Wcześniej wywieszał billboardy z hasłem "Wybory w maju mogą zabić". Na grafice widnieje dopisek: "Po trupach do władzy?". Sztab kilka dni temu zmodyfikował treść bilbordu i obecnie jego hasło to: "Wybory podczas epidemii mogą zabić“.

Organizatorzy rozpoczęli akcję na Suwalszczyźnie, gdzie zawiesili pięć billboardów; po dwa w Suwałkach i Ełku oraz jeden w Augustowie. Bilbord z takim hasłem został postawiony także w Lublinie. Na swoim profilu społecznościowym sztab zapowiada, że akcja będzie kontynuowana na Podkarpaciu.

Sztab zebrał już 386 tysięcy zł, z których sfinansował 300 różnych bilbordów krytycznych wobec Prawa i Sprawiedliwości. Zbiórka zakończy się w sobotę.

Spontaniczny Sztab Obywatelski zasłynął już m.in. z banerów, na których posłanka Joanna Lichocka pokazuje środkowy palec. Na innych banerach sztab krytykował ustawę o przekazaniu 2 mld zł dla TVP.